ELLİNCİ YILIMIZ

Cuma, Mayıs 23, 2014


Bu sene, Mücadele Birliği hareketinin başlangıcının ellinci yılıdır. Bu hareket, ismi 1967 yılında konulmak üzere, 1964 yılının Ağustos ayında başlamıştır. Hukuk Fakültesinde okuyan, yirmi iki yaşında iki gencin, Aykut Edibali ve Yavuz Aslan Argun’un, İhsan Ramiz Bayram aracılığıyla, “birlikte mücadele etmeye”, aynı yaşlardaki biz Konyalıları davetiyle, görüşmelerden sonra bizim azimli, içten, umutlu kararımızla başlamıştır. Bunlar, ben İrfan Küçükköy, Mevlit Baltacı, Mustafa Alptekin(aktif olmadı), Kemal Yaman, Mevlit Faruk İslamoğlu, Hasan Elmas, Mehmet Aydın (İlk senelerde ayrıldı) idik. Aynı yıl içinde bize, talebesi Ali Erdoğan aracılığıyla Seyyit Ahsen hoca dahil oldu. Bir sene içinde Konya’dan Necmettin Erişen harekete katıldı ve Adana’yı Konya’ya taşıdı. Gaziantep’te lise öğrencisi iken harekete dahil olan Melih Gökçek, Üniversite’yi kazanmasıyla Ankara’ya geldi, rehberliğe başladı. İstanbul’da Yılmaz Karaoğlu ve başka illerde, başka genç önderler dahil oldular. Böylece hareket başladı. Ve bu hareketin, bu sene ellinci yılıdır.

Birlikte mücadele ettik. Zor günler yaşadık. Millete umut olduk. O umutsuz günleri, bu günlerin aydınlığına taşıdık. Ayrıldık, atıldık, dağıldık. Fakat kopmadık. Fiziken ayrıldık, gönlümüz ayrılmadı; fiziken dağıldık sevgimiz bitmedi, azmimiz, gayretimiz, çoşkumuz bitmedi. Ölenlerimiz bu sevgiyi ruhlarında yaşayarak rahmetli oldular. Yaşayanlar, sönmeyen, sönmeyecek bir alev olarak gönüllerinde canlı olarak yaşatıyorlar. Hâlâ, kaç isimle varlık gösteren devam edenlerin de, ayrılıp, başka başka kurumlarda varlık gösterenlerin de, hizmet verenlerin de, tanınmayanların da, meşhur olanların da müşterek adı “MÜCADELECİ”dir.Ellinci yılımızı kutluyorum. Başka bütün isimlerin dışında, “Mücadeleciler” adımızla etkinlikler bekliyorum.


İRFAN KÜÇÜKKÖY

0 yorum:

Yorum Gönder

"Mücadele Birliği nasıl ki kurluduğu yıllarda sahabe iştiyakı, imanı, gayreti ile çalışmışsa; Bugün de hiç bir grup, parti, şahıs tekelinde değildir.

Bu teşkilatın tezgahından geçenler yine aynı kardeşlik duyguları ile birbirlerine bağlıdır. Bunu ifsad eden, arada husumeti yayanlar asla Mücadeleci olamazlar!"

Son Yorumlar

İman Et
Mücadele Et
Zafer Senindir!

Yeni Yayın Geldiğinde E-Posta Almak İstiyorum

Zafer Hakkın
ve Hakk'a inananlarındır!
Kopyalama hakları: GNU, GÖBL.