Editörden

Pazar, Mayıs 30, 2010

2010, Mayıs, 30.

27 Mayıs Darbesi

Ahlaksız, izansız, neseb-i gayri sahih bir darbenin, 27 Mayıs 1960 darbesinin 50. Yıl dönümü.

2007, Ağustos …

Türkiye’yi her 10 senede bir, 50 sene öncesine götüren, Millet’in Türkiye’mizi 1923’e hapsetmeye yeminli gayr-ı meşru çocuklarının alışkanlık haline getireceği darbeler kapısını aralayan, bir Genelkurmay Başkanı’nın öldürüldüğü, bir Başbakanın ve bakanlarının idam edildiği 27 Mayıs Darbesi’nin, Türkiye’yi ileri taşıyan bir “devrim” olduğu propagandasının yoğun biçimde işlendiği bir dönemdi…

Yapılan ucuz propagandalar zihnimizi üşütüp uyuştururken, “Millet evlatları, halk çocukları, Yeniden Milli Mücadele neferleri böyle dönemlerde ne söylemişlerdi” sorusunun yanıtını aramak için internette küçük bir araştırma yaptım. Sonuç olumsuzdu. Elimizin ulaşabileceği en kolay mecra olan internette, en ufak bir “yazı” dahi bulunamıyordu… Bugün sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek olan gayr-ı milli siyasi fraksiyonların yayınladıkları ilk bildirileri dahi internetten okuyabiliyorken, hayatını Milletin refahına adamış bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar, profesörler yetiştirmiş bir okulun, Yeniden Milli Mücadele’nin bırakın bildirilerini, bir araştırması, Türkiye’nin sorunlarında dair bir tespiti, mücadeleciler tarafından neşredilmiş bir eleştirisi dahi yoktu internette.

Sanki tarihte böyle bir siyasi hareket hiç var olmamış gibi…

http://mucadeleci.blogspot.com

Bu eksikliği gidermek adına, ilk olarak Matbaa’mızdan bir abiye ulaşarak destek istedim. Verilen yanıt manidardı. “Yeni yayınlarımızı takip edin, eski yayınlarımızdaki düşüncelerimiz zamanın imbiğinde damıtılarak olgunlaştı, artık daha mütekamil yayınlar ve fikirler üretiliyor”. Tabi böyle edebi bir cümle ile söylenmemişti. Kısaca “eskiyi boşver” minvalinde bir şeyler söylendi…

Aradığımız sorunun yanıtı bu değildi.

Bu noktada, tanıdığımız birkaç arkadaşımızın da fikirleri alınarak, bireysel bir karar ile şu anda bu yazıyı okuduğunuz mütevazı blog sayfamıza ilk yazımızı ekledik.

İlk eklediğimiz yazı: YENİDEN MİLLİ MÜCADELE - 1

Ve 2007 senesinin Ağustos’unda, duyuru için reklam yapılmayan, barındırma hizmetleriyle ilgili bir masraf gerektirmediği için reklam kabul edilmeyen, yalnızca Türkiye yakın tarihine olanca kuvvetiyle damga vurmuş bir fikir ve aksiyon hareketinin, bir siyasi hareketin internet arşivi olma amacıyla kuruldu sitemiz.

Sitemizin kayıtlı ilk ziyaretçisi 22 Kasım 2007 Perşembe akşamı sitemize girdi. Günde 3-4 kişinin girdiği bir günlük sayfasıydı ilk başta, bugün günde ortalama 60-80 kişinin girdiği bir günlük sayfası haline geldi. Hemen hemen güncel hiçbir haber bulunmayan böylesine özelleşmiş bir konu çerçevesinde hazırlanan bir çalışmanın bu kadar ziyaretçi almasına şaşırmıyoruz.

Zira, YMM’nin hak ettiği yerin, henüz teslim edilmediğine inanıyoruz…

Not: Henüz YMM çerçevesinde Anadolu’da yayınlanan yayınlarımızın-dergilerimizin isimlerine dahi ulaşamadık. Bu konuda bilgileri olanlar bir çalışma yaparlarsa arşivimize eklemek isteriz.

EDİTÖR


İMAN ET, MÜCADELE ET, ZAFER SENİNDİR!

ZAFER HAKK'IN VE HAKK'A İNANANLARINDIR!

YAŞASIN MİLLET, KAHROLSUN MİLLET DÜŞMANLARI!

3 yorum:

Adsız,  7 Temmuz 2010 13:07  

sayın editör, bizler filistin davasına inanan ekibiz. takdir edersinizki biz ayrım vede tefrikaya düşmeden tüm filistin ve kudüs davasına gönülden inananlardanız.yani senin anladığın dille ifade edeyim biz hamasın türkiye şubesi değiliz.israil katil,korsan vede terörist devlet anladıkta bizim hükümet yetkilileri neler yaptı.bunun sonucunu göremeyen vede düşünemeyen devlet adamlığı olmaz.karşıya meydan okuyarak bu işler yapılmaz.düşüncelerini tasvip etmesemde f.güleni kısmen onaylıyorum.ama sayfanızda f.gülenin filistinle ilgili yorumlarına karşı fikir beyan edenler yok.aynı şeylerin benzerini sayın edibali yapsa mazallah kıyameti koparırdınız.
kuru cihangirlik değil davamız..

gundoganfa 7 Temmuz 2010 21:15  

-sayın editör, bizler filistin davasına inanan ekibiz.

elhamdülillah.

- takdir edersinizki biz ayrım vede tefrikaya düşmeden tüm filistin ve kudüs davasına gönülden inananlardanız.

güzel, elhamdülillah..

- yani "sizin" anladığın"ız" dille ifade edeyim biz hamasın Türkiye şubesi değiliz.

bir önceki cümle ile ilgisiz olmuş ama, Hamas'ın Türkiye şubesi olmamanızı iyi birşey gibi mi söylediniz? Ya da bizim Hamas'ın Türkiye Şubesi olmak gibi bir iddiamızı mı duydunuz?

Şahsi olarak bir soru sormaya çalışmış iseniz, "Yaşasın Hamas Yaşasın Direniş!" sloganını zaman zaman attığım doğrudur, size de öneririm, sinirlere iyi gelir.

- israil katil,korsan vede terörist devlet anladık "da", bizim hükümet yetkilileri neler yaptı"?" bunun sonucunu göremeyen "ve de" düşünemeyen devlet adamlığı olmaz.


NGO ile hükümetler arasındaki farklar için şu linke tıklayabilirsiniz: "http://en.wikipedia.org/wiki/Non-governmental_organization"


-karşıya meydan okuyarak bu işler yapılmaz.

ne münasebet? nerede "kin, nefret ve husumet dalgalarını yara yara" ilerleyecek olan gönüldaşlar, nerede sizin bu söylediğiniz?

- düşüncelerini tasvip etmesemde f.güleni kısmen onaylıyorum.
Düşüncelerini tasvib de edebilirsiniz, bizce bir mahsuru yok. Mavi Marmara gemisine israilin yaptığı terörist saldırı ve korsanlık konusunda, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin tavrına karşı, Hakan Albayrak'ın verdiği yanıt yeterli benim için. Okumanızı öneririm.


- ama sayfanızda f.gülenin filistinle ilgili yorumlarına karşı fikir beyan edenler yok.


ah isimsiz zat-ı muhterem, buyrun siz karşı fikir beyan edin.


- aynı şeylerin benzerini sayın edibali yapsa mazallah kıyameti koparırdınız.

Bu iddianıza yukarıda yanıt verdim.

Tevfik Yaşar Tekeli,  10 Temmuz 2010 19:23  

Fatih Kardeşim,
Son yorum yazan isimsiz bey, sanırım Katil İsrail başlıklı yazıyı da okumamış. Okusaydı o yazımın iki yerinde ve özellikle son bölümünde "Pensilvanyalı hoca" diyerek ve alıntı bir röportajla da eleştirileri pekiştirdiğimi görebilirdi. Bu sitede tek yönlü bir yayın yok ki. Eksikliği gören ya da söyleyecek sözü olanlar oturup yazsalar ne güzel olacak değil mi?
Hatırlatayım dedim. Sevgi ve muhabbetle.

Yorum Gönder

"Mücadele Birliği nasıl ki kurluduğu yıllarda sahabe iştiyakı, imanı, gayreti ile çalışmışsa; Bugün de hiç bir grup, parti, şahıs tekelinde değildir.

Bu teşkilatın tezgahından geçenler yine aynı kardeşlik duyguları ile birbirlerine bağlıdır. Bunu ifsad eden, arada husumeti yayanlar asla Mücadeleci olamazlar!"

Son Yorumlar

İman Et
Mücadele Et
Zafer Senindir!

Yeni Yayın Geldiğinde E-Posta Almak İstiyorum

Zafer Hakkın
ve Hakk'a inananlarındır!
Kopyalama hakları: GNU, GÖBL.